EFEKTİF MİKROORGANİZMA
 
Efektif Mikroorganizma, yaklaşık 150 ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. 13 ülkede ise Efektif Mikroorganizma kullanımı
yasalarla devlet politikası olarak benimsenmiştir. PROMILIEU POND’ u piyasada mevcut alan bakterilerden ayıran en büyük
özelliği hem aerobik hem de anaerobik koşullarda etkin olmasıdır. PROMILIEU POND, organik maddelerin fermentasyon yoluyla
parçalanmasını teşvik eder.

Bunun neticesinde:

 
* Yağ tutucuların temizlenme süresini 4 -5 katına çıkartır. Giderler, yağ tutucular vs. noktalarda biriken yağları biyolojik olarak indirger.
* Uzun vadede bu noktalarda ve atıksu borularındaki tıkanma sorunlarına çözüm sağlar. Terfi istasyonlarında biriken   
yağları yumuşatır, biyolojik olarak parçalar.
* Pompaların tıkanmasını ve sıkışmasını engeller.
* Koku yapan gazlar yerine, antioksidan maddeler, mineraller, vitaminler, biyolojik aktif maddeler içerir ki, buınlar su havzalarında ekolojik yaşamı destekler toprakta ise bitkiler için yararlıdır.
* Mikroorganizmaları doğadaki kimyasal maddeleri (pestisit kalıntıları ve diğer zararlı kimyasal maddeler) parçalar, zararsız hale getirir.
* Hayvan barınaklarında daha hijyen koşullar oluşturur ve rahatsız edici gazlar olmadığından hayvanların rahat nefes almalarını ve patojenlerden arınmış bir ortamda yaşamalarını sağlar. Mastitis vakalarını yok denecek düzeye indirir.
* Çöplüklerin kokudan ve sinekten arınmasını ve organik çöplerin kısa sürede kompostlaşmasını sağlar. Çöp süzüntü sularını çevreye zararsız hale getirir.
* Dibinde zamanla organik kaynaklı çamur birikmiş dere ve göllerin temizlenmesini sağlar, bu su havzalarından çevreye yayılan kötü kokuları ortadan kaldırır.
* Atıksu arıtma tesislerinde çıkış parametreleri, koku, çamur, KOİ, PH, BOİ, TOK, Yağ, gres vb. parametreler üzerinde olumlu etki sağlar.

EFEKTİF MİKROORGANİZMA PDF

Dosya İndirİletişim

  • Ark Çevre

    ÇAĞLAYAN MAHALLESİ 2055 SOKAK NO:4 MURATPAŞA - ANTALYA - TÜRKİYE
  • Tel: (242) 324-5260
    Tel(2): 242 324 5260
    Faks: (242) 324-5257

    Email: info@arkcevre.com

Mesaj Bırak

Mesajınız iletimi sırasında hata oluştu!
Dilerseniz tekrar deneyin.
Teşekkürler
Mesajınız kayıt altına alındı.